اهمیت مجلس دهم/به قلم دکتراصغر گرزین

شنبه 28 شهریور 1394 01:49 ب.ظنویسنده : محمدابراهیم خسروی سرخکلایی

 

سوادکوه کویر سبز:میان نهادها و ارکانی که به واسطه رأی مستقیم ملت هویت می یابند، این مجلس بود که از سوی معمار کبیر انقلاب اسلامی ” خانه ملت ” لقب گرفت . از این رو انتخابات مجلس شورای اسلامی که به عنوان بزرگترین نماد مردمسالاری دینی در قوانین جمهوری اسلامی ایران شناخته شده، همواره مورد تأکید بزرگان نظام بوده است .

پس از برگزاری باشکوه انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ و جهت گیری مشخص ملت در انتخاب دولت تدبیر و امید و تفویض اختیارات به دکتر حسن روحانی، بار دیگر مردم به صحنه خواهند آمد تا افرادی را روانه ی مجلس کنند که معتقد و دلسوز نظام بوده و در راستای خواسته های ملت گام بردارند، چراکه به فرموده رهبر معظم انقلاب، نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید خواسته های حقیقی مردم را بر مسائل جناحی مقدم بدانند، جمله ای که اگر امروز مورد توجه قرار گیرد، بسیاری از مشکلات و اختلافات را حل خواهد کرد

مجلس نهم علیرغم تأکیدات بزرگان نظام مبنی بر کمک وحمایت از دولت تدبیر وامید تاکنون عملکردی واگرایانه توسط عده ای از تندروهای مجلس داشته است

بیشتر وقت وزرای دولت جهت پاسخگویی به سؤالات وتذکرات پی در پی نمایندگان صرف می شود . و وزرا همواره مابین پاستور وبهارستان در ترددهستند . به طوریکه بنا به گفته معاون امور مجلس ریاست جمهوری در طول یکسال ۴۶۷۰ سؤال وتذکر و … از دولتمردان توسط مجلسیان صورت گرفته که اگر بر ۳۶۵ روز تقسیم شوند روزانه ۱۳ سؤال وتذکر از دولت انجام شده است که با توجه به حجم کاری وزارتخانه ها توان انجام کار مفید را از آنان می گیرد .

لذا در این وضعیت نباید انتظار معجزه از دولتی را داشته باشیم که وارث خرابیهای عظیمی از دولت قبل بوده است وفکر اینکه دولت بتواند مشکلات موجود را یک شبه حل نماید معقول ومنطقی به نظر نمی رسد .

یقینا مردم فهیم ما در حوزه انتخاباتی قائمشهر سوادکوه جویبار و سیمرغ می دانند که پیشرفت و توسعه در این حوزه مستلزم هموار شدن راه برای فعالیت ها و برنامه های دولت است

با توجه به پسرفت های موجود و سالیانی شده این حوزه از نظر اجتماعی فرهنگی و بویژه اقتصادی مجلس دهم برای آن جهت دریافت کمک بیشتر از دولت توسط نمایندگانی شجاع با دانش و با تجربه از یکسو و دارای دسترسی درد دولت و حاکمیت از سویی دیگر از اهمیت صدچندانی برخوردار است

از این رو مجلس دهم برای این حوزه از اهمیت فراوانی برخوردار می باشد

منطقه و مردم ما بیش از آنکه نیازمند کار سیاسی و سیاست زدگی باشند 

محتاج نمایندگانی عمل گرا کارآمد و با تدبیر و متعادل از حیث سیاسی اند

تا با بهرگیری از دانش و تجربه آنان نسبت به رفع عقب ماندگی های موجود اقدام ورزند

یقینا اگر مجلس دهم با اهداف و برنامه های دولت که به نفع مردم و کشور باشد هم سو باشد پیشرفت و توسعه برای مناطق گوناگون حاصل خواهد شد و در اینجاست که حضور نمایندگانی قدرتمند و حقطلب بیش از پیش به چشم خواهد آمد .

در باب اهمیت انتخابات سال جاری همین بس که رئیس جمهور در پیام نوروزی خود به عنوان مسئله ای مهم به آن اشاره نموده وگفتند :« سال جدید سال انتخابات است باید فضای بهتری را برای فعالیت احزاب بوجود آوریم . دست به دست هم دهیم ،مجلسی را بسازیم که شایسته این ملت بزرگ ایران است ومجلس خبرگانی را بوجود آوریم که ثبات بیشتر برای کشور وآرامش بیشتر برای افکار عمومی جامعه ما بوجود آورد . 

من امیدوارم که مردم ما این انتخابات مهم و سرنوشت ساز را با هوشیاری و موفقیت به پایان برسانند و همه با هم شاهد رفع مشکلات قدیمی و ریشه دار منطقه باشیم و به کمک هم آینده ای روشن برای فرزندان خود بسازیم.

به امید آن روز


آخرین ویرایش: شنبه 28 شهریور 1394 01:52 ب.ظ