دولت درخصوص افزایش حقوق کارمندان و کارگران اقدام مؤثری انجام دهد!

سه شنبه 14 بهمن 1393 06:03 ب.ظنویسنده : محمدابراهیم خسروی سرخکلایی

 
مازنی نیوز : متن کامل نطق کمال علیپور نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی-سه شنبه 7 بهمن

بسم ا... الرحمن الرحیم

در آستانه ایام الله دهه فجر، گرامی میدارم یاد شهدای سرافراز انقلاب اسلامی و امام شهدا را و خدا را شاکرم که مردم ایران همچنان بر عهد خود که همانا استقلال و خودباوری و نفی همه طاغوت ها و نفی همه کدخدا های پوشالی عالم است، استوارند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامه تاریخی اخیر خود، ضمن آنکه جوانان اروپا و آمریکا را از بند طاغوت مدرن به رهایی و آزادگی فراخواندند، اندیشمندان و جوانان غرب را به مطالعه ی بدون واسطه آموزه های انسان ساز وحی و ارزش های والای اسلامی فراخواندند و با طرح پرسش های بنیادین بار دیگر در قامت رهبری الهی، چهره ایمانی و توحیدی مردم عزیز ایران اسلامی را در جهان جلوه گر ساختند.
در حقیقت گسترش روزافزون دلدادگی به پیامبر عظیم الشأن اسلام است که غرب اینگونه کینه توزانه به ساحت پیامبر مهربانی ها جسارت می کند.
مستکبران عالم اما بدانند پیام سراسر مهر پیامبر اعظم عالم گیر و بزودی تومار ظلم و جاهلیت مدرن در هم پیچیده خواهد شد.
انتظار می رفت دولت و شخص رئیس جمهور در خصوص این اقدام پلید موضعی محکم و درخور دلدادگی مردم مسلمان ایران به پیامبرعزیزمان می گرفت که متأسفانه نه تنها این مهم برآورده نشد بلکه درست در روزهایی که جهان اسلام و آزادگان عالم برعلیه عمل زشت نشریه روسیاه فرانسوی به حق به
خروش آمده بودند و رئیس جمهور فرانسه نیز قاطعانه از این عمل شیطانی دفاع میکرد، شاهد حضور غیر قابل قبول وزیر امور خارجه کشورمان در فرانسه بودیم. این حضور که با بدیهی ترین اصول دیپلماتیک و ارزشهای الهی ملت مسلمان ایران، همخوانی نداشت، با عمل بدتری و آن هم پیاده روی با وزیر خارجه آمریکا همراه شد.
امیدوارم دوستان با درک مسئولیت تاریخی ملت ایران و شناخت جایگاه رفیع انقلاب اسلامی در تحولات جهانی، دریابند که سیاست خارجی محل اجرای اینگونه شوها و نمایش پیاده روی خیابانی نیست؛ ایران دست برتر تحولات منطقه و جهان است و به برکت خون شهدا و استعداد و هوش جوانانش، هیچ نیازی به چند قدم راه رفتن با وزیر خارجه کشوری ندارد که تمام عزمش را معطوف به شکست آرمان های این ملت کرده است، ملتی که شکوه، افتخار و اقتدارش در پیاده روی ده ها میلیونی اربعین حسینی است.
از رئیس جمهور می پرسم درحالی که ایران عزیز در عرصه علم و فناوری جزء کشورهای پیشتاز و تراز اول جهان محسوب می شود و علیرغم همه تحریم های ناجوانمردانه گام های بلندی در پژوهش ها و اقدامات فضایی برداشته است، چرا پژوهشگاه فضایی کشور عملاً به سمت انحلال پیش می رود؟! مبادا در نظر مردم عزیز ایران اینگونه اقدامات برای خوش آیند غربی ها تفسیر شود.
چرا درحالی که مدیر کل آژانس انرژی اتمی در گزارش اخیر خود تأکید کرده که ایران حتی فراتر از تعهداتش عمل کرده است، اما طرف مذاکره از انجام تعهدات بسیار کوچک و ناچیز خود هم طفره می رود؟!
جا دارد از موضع گیری های عزتمندانه رئیس مجلس شورای اسلامی دکتر لاریجانی در دفاع از حقوق هسته ای کشور و اعلام روشن و شجاعانه پیام مجلس شورای اسلامی به دولت آمریکا تشکر و قدردانی کنم.
چرا علیرغم اعلام آمارهای رنگین و نوبه نوی کاهش تورم و رکود که معلوم نیست برچه مبنا و اساسی است، مردم، کارآفرینان، تولیدکنندگان و صنعتگران، همچنان رکود و تورم بالا را در زندگی و کار شان احساس می کنند؟
بهتر نیست دولت محترم به جای حاشیه سازی، فرافکنی و انداختن تقصیر به گردن این و آن و ابداع هفتگی لقب برای منتقدانش، چاره و تدبیری برای رهایی اقتصاد کشور از نفت ، شفاف سازی اتکای به نفت و کاهش آن و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت های داخلی، بویژه استعداد جوانان عزیز و رونق کسب و کار و تولید کند؟
از مجلس محترم بواسطه پیش بینی بودجه ای بی سابقه برای امر بهداشت و درمان و از وزیر بهداشت و درمان و همکاران محترمشان جهت اقدامات خوب و مؤثر ایشان تشکر می کنم، امیدوارم بواسطه این بودجه بسیار خوب شاهد اتفاقات مؤثر و مثبتی در حوزه بهداشت و درمان باشیم. انتظار دارم وزیر محترم توجه ویژه ای به زیر ساخت های بهداشتی و درمانی و تکمیل و تجهیز پروژه های بیمارستانی حوزه انتخابیه اینجانب داشته باشد.
از وزیر جهاد كشاورزی انتظار می رود با توجه به اینكه سهم اعظمی از تولیدات كشاورزی و دامی كشور توسط استان مازندران تأمین می گردد در راستای جذب و بكارگیری كارشناسان ناظر كشاورزی استان مازندران (اعم از زراعت، دامپروری و منابع طبیعی) كه از جوانان مستعد و دارای تجربه مفید در حوزه كاری و تحصیلی خود می باشند و مجوز استخدامی آن با مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال 1390 صادر گردیده است، اقدام مؤثری لحاظ گردد.وهمچنین انتظار میرود با نظارت بیشتر بر روند واردات از بروز مشكلات برای تولیدكنندگان ماهیان سردآبی بخصوص پرورش دهندگان ماهی قزل آلا جلوگیری بعمل آمده و با اقدام عاجل مشكلات این عزیزان مرتفع گردد.
اظهارات نائب رییس مجلس آلمان در سفر اخیر خود به ایران مداخله در سیاست داخلی محسوب شده و ما این گونه اقدامات قیم‌مآبانه و مداخله‌جویانه را محکوم می‌کنیم، انتظار می رفت كه وزارت امور خارجه در برابر این مقام دست چندمی آلمان موضع قاطعی را اتخاذ نموده و در این گونه مسائل دقت بیشتری داشته باشد و كمی تأمل نمایند كه چه اقداماتی باعث چنین اظهاراتی شده است؟
کمتر از دو ماه تا پایان سال مانده و مردم از دولت محترم انتظار دارند در خصوص تنظیم و کنترل بازار اهتمامی جدی داشته باشد، مردم در شرایط عادی نیز زیر بار تورم و گرانی در حال کمر خم کردن هستند و سزاوار نیست عده ای فرصت طلب در روزهای پایانی سال عرصه را بر این مردم عزیز تنگ تر کنند، دولت مجدانه ورود کند و جلوی هرگونه گران فروشی را در این روزهای انتهایی سال بگیرد.
در پایان ضمن تشکر از همه کارگران و کارکنان شریف دولت که بی ادعا نقشی اساسی در پیشرفت کشور دارند، تأکید می کنم که دولت در خصوص افزایش حقوق این عزیزان در سال 1394 متناسب با شأن و منزلت این عزیزان اقدام مؤثری انجام دهد.

در راستای تذكرات و پیگیری های قبلی، اهم مطالبات مردم شریف حوزه انتخابیه ام از دولت محترم به شرح ذیل می باشد:
- رفع مشكل حقوق بازنشستگان فولاد كشور خصوصاً زحمتكشان البرز مركزی سوادكوه.
- تسریع در اتمام پروژه های جاده های سوادكوه به قائم شهر، قائم شهر به جویبار، قائم شهر به سیمرغ و بهنمیر، جاده نظامی قائم شهر به شیرگاه و شروع عملیات اجرایی جاده های شیرگاه به بابلكنار و ساری – جویبار – سیمرغ.
- تسریع درعملیات پروژه های كارخانجات زغالشویی و كك سازی سوادكوه.
- سرمایه گذاری در بخش گردشگری با عنایت به پتانسیل بالای موجود در حوزه انتخابیه.
- توجه به زیر ساخت های فرهنگی شهرستانهای قائم شهر، سوادكوه، جویبار و سیمرغ .


لطف حسن ما را تنها نمی گذارد گر خلق واگذارد او وانمی گذارد

كشتی شكسته ماییم او كشتی نجات است مولا به كام غرقاب ما را نمیگذارد

آخرین ویرایش: سه شنبه 14 بهمن 1393 06:05 ب.ظ