خیزش مهدیون در مقابل تحرکات اسلام آمریکایی در روز اربعین

پنجشنبه 27 آذر 1393 12:13 ق.ظنویسنده : محمدابراهیم خسروی سرخکلایی

 
بُرد زمانی ومکانی امامت از نکات مهمی است که باید بیشتر به آن توجه کرد، حتی در زیارت های این وجودهای نورانی به ما تفهیم می کنند که حاضر و غائب و از دنیا رفته و زنده ایشان تفاوتی باهم ندارند .

به عنوان مثال یکی از معجزات امام حسن عسگری علیه السلام را که می توان در این روزها آشکارا دید و تدبیر ایشان در برابر فتنه بزرگی که در منطقه در حال شکل گیری است را نظاره کرد، همین مانور «زیارت اربعین» است .

مقابله با تجمع مولودان اسلام عربستان و ترکیه و قطر و در یک کلام مریدان اسلام آمریکایی انگلیسی در منطقه و شکستن جو دروغین اسلام هراسی و محو نمایش جفاکارانه و غیر انسانی ازاسلام در تشتت جبهه محبان أهل بیت علیهم السلام و خوابزدگی و بی خبری و خودخواهی و خود محوری های خواص جبهه خودی بر عهده کیست؟ و چه سازوکاری این تنبلی و واداگی جبهه مدعیان شیعه گی را باید جبران کند؟!

 راه مقابله با این همایش شیطانی دشمنان متعفن ولایت و امویان آخرالزمان که بال دیگر رژیم صهیونیستی در منطقه هستند، فقط و فقط همایشی از جنس بوی سیب است و دفع این جنود ابلیس خبیث، جنود رحمانی از عشق و دلدادگی  می خواهد که امام یازدهم ما بیش از هزار و دویست سال پیش آن را مدیریت کرده و جهانی را شگف زده خود ساخته است.

از آن روز که امام حسن عسگری علیه السلام زیارت اربعین را از نشانه های مؤمن دانستند تا به امروز خیلی از ما بنابر باور غلط آن را فقط عبادتی فردی می دانستیم اما امروز که صف ایمان و نفاق و شرک و کفر در بین مسلمانان و جهانیان جدا می شود و در غربال روزگار صف بندی نهایی سعیدان و شقیان آشکار تر می شود، اهمیت مانور مؤمنان در زیارت اربعین برایمان ملموس تر است.

امام راحل (رضوان الله تعالی علیه) درباره ی مجالس و مراسمات حسینی علیه السلام می فرمایند:« اگر دولتهاى دیگر بخواهند هماهنگى بین تمام قشرها پیدا کنند میسور نیست برایشان. با صدها میلیارد تومان هم برایشان میسور نیست. ما را سیدالشهدا این‏طور هماهنگ کرده.»
(صحیفه نور ج‏11 ص 99)

حضرت امام حرارت و شور حسینی در قلوب مؤمنین را «سنگر» می دانستند، چون اعتقاد داشتند که توجه دادن اهل بیت به گریه بر سیدالشهداء بیشتر توجه به مسائل سیاسی آن بوده و می فرمودند :«جنبه ی سیاسی مجالس روضه بالاتر از همه جنبه های دیگر است.»
(صحیفه نور ج 13 ص 153)

حال در شرایطی که منافقان امت و کافران حربی برای مدیریت مسلمانان قیامی جدی کرده اند و پادگان سفیانی را در منطقه تجهیز می کنند، این مدیریتِ فراتر از زمان و مکان امام عسگری علیه السلام است که با این مکر مقابله کرده و با به رخ کشاندن سپاهیان عشق و محبت که به جای بوی باروت و بمب، رایحه ی بصیرت افزای سیب را در مسیر عشق خود جهانی می کنند، کنگره ای از اسلام ناب محبت آمیز به وجود آورده که نبود حج ابراهیمی در این زمان را جبران کرده است.

بنابر این باید بیشترین بهره را از این شور حماسی برای زمینه سازی ظهور منجی عالم حضرت بقیة الله الأعظم ارواحنا فداه به کار بگیریم و همانگونه که جهانی شدن نام حسین علیه السلام زمینه ساز ظهور است این همایش بزرگ جهانی را به گسترش مهدی خواهی جهانیان مبدل کنیم و باید بدانیم که این گردهمایی بزرگ جهانی مرهون مدیریت امام عصر علیه السلام می باشد و عده ای مغرور در توهم قدرت طلبانه خویش خیال کرده اند که این سیل خروشان جهانی را می توانند مصادره کرده و به نام کوچک خویش بچسبانند، غافل از اینکه تمام این  شکوه دلدادگی بندگان خدا به یکدیگر در این مسیر عشق از تدبیر امام عصر ارواحنا فداه می باشد و إن شاالله این طلیعه و بشارت تحقق آن دولت جهانی است، پس به جاست کسانی که توفیق قطره شدن در این دریای بیکران را دارند مشغول صاحبخانه شده و با ابراز همگانی دلدادگی به امام زمان علیه السلام عطش انتظار را اعلان جهانی کنند!


آخرین ویرایش: پنجشنبه 27 آذر 1393 12:15 ق.ظ