تاثیر مدیریت 15 ماهه دولت یازدهم در ورزش کشور

یکشنبه 13 مهر 1393 12:59 ق.ظنویسنده : محمدابراهیم خسروی سرخکلایی

 

 با روی کار آمدن دولت مردمی دکتر احمدی‌ن‍ژاد و شروع سفرهای استانی توجه به استانها، شهرستانها و روستاهای کشور روندی کاملاً متفاوت به خود گرفت.
دکتر احمدی ن‍ژاد در هشت سال دوره ریاست جمهوری، با انجام بیش از صد سفر استانی با حضور رئیس جمهور و هیأت دولت به تمام نقاط ایران و تصویب و ساخت هزاران مجموعه‌ ورزشی در دورترین نقاط ایران، عملاً موجب شد تا از بیشترین ظرفیت ملت در شناخت استعدادهای ورزشی و معرفی آنها به میادین بین المللی بهره‌مند شده و شاهد یک رشد خیره کننده در دریافت مدالها و رتبه ایران در بازیهای آسیایی باشیم. روندی که با شروع دولت یازدهم و با سخنان حسن روحانی مبنی بر تغییر روش در سفرهای استانی به علت ایجاد تعهد برای دولت، متوقف شد.

تأثیر پانزده ماهه مدیریت دولت یازدهم در ورزش کشور را می توان در کاهش یک رتبه‌ای ایران در مسابقات آسیایی و همچنین دو مدال کمتر در مجموع مدالهای دریافتی ایران مشاهده کرد.
مدال‌آوران ایران در دوره‌های اخیر همچنان که مشاهده می‌شود جوانانی هستند که اکثرشان از شهرستانها و شهرهای کوچک پا به میادین بین المللی گذاشته و این خود نشان دهنده نتیجه توجه دولت عدالت‌محور به دورترین نقاط کشور بوده و برخلاف نگاهی است که تنها پایتخت و چند شهر بزرگ را مد نظر قرار می‌دهد.
جدول زیر تعداد و رتبه ایران در بازیهای آسیایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی را نشان میدهد:


تاثیر مدیریت 15 ماهه دولت یازدهم در ورزش کشور + جدول و نمودار


همچنین نمودار زیر عملکرد دولتها در رتبه کسب شده توسط ایران را در این بازیها پس از انقلاب اسلامی به نمایش گذاشته است:


تاثیر مدیریت 15 ماهه دولت یازدهم در ورزش کشور + جدول و نمودار
 

   
آخرین ویرایش: یکشنبه 13 مهر 1393 01:01 ق.ظ